Evarkadaşı Yolda topluluğu herkesin güven ve saygı çerçevesinde Ev Arkadaşı, Ev/Oda bulma veya Ev/Oda kiralaması amacıyla kurulmuştur. Herkesin ihtiyacı olan yardımı bir sorun yaşamadan ve hızlı bir şekilde alabilmesi için birtakım kurallara uyulması gerekmektedir. Bu kurallar Evarkadaşıyolda internet sitesini kullanan herkes için geçerlidir.

 1. Evarkadaşıyolda’ya üyelik kaydı yaparken doğru bilgiler verilmesi gerekmektedir. Asılsız bilgiler kullanarak üye olmak yasaktır. Bu durumun tespit edilmesi durumunda üyelik kaydına son verilecektir.
 2. İlan veya profilinde iletişim bilgilerini paylaşmış kişiler amaç dışı bir sebeple rahatsız edilemez. Bu durum sitemizde bulunan Mesajlaşma bölümü için de geçerlidir. Mesajlaşma bölümü kullanılarak diğer kullanıcılara amaç dışı mesajlar gönderilemez.
 3. Verilen her ilan 1 ay yayında kalmaktadır. Birbirini tekrar eden ilanlar yayınlamak yasaktır.
 4. İlan verirken gerekli yerlerin doğru bilgilerle doldurulması gerekmektedir. İlanlar yayına alınmadan önce tarafımızca kontrol edilecek ve kriterlere uygun olmayan ilanlar yayına alınmayacaktır.
 5. İlanların yayında kalma süresi 1 aydır; fakat ilanla işinizin daha erken bitmesi durumunda ilanı sonlandırmanız gerekmektedir. İlanı sonlandırmazsanız diğer kişiler bu ilanın sahte olduğunu düşünebilir ve bu durum profilinizin güvenilirliğini olumsuz yönde etkileyebilir.
 6. Gerek ilan yayınlarken gerekse diğer kişilerle iletişime geçerken nazik ve saygılı bir dil ve üslup kullanılması gerekmektedir.
 7. Profilinizde sahte referanslar kullanmak yasaktır.
 8. Profilinizde sahte sosyal medya hesap linkleri bulundurmak yasaktır.
 9. Geçersiz veya gerçekliği olmayan bir sebeple başkalarını şikayet etmeye izin verilmemektedir.
 10. Reklam amaçlı veya başka ticari amaçlar taşıyan içeriklere izin verilmemektedir.
 11. Yasa dışı veya zarar verici nitelikte eylemler ya da şiddeti teşvik eden veya küfürlü, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, tehdit edici ya da ayrımcılık yapan içeriklere izin verilmemektedir.
 12. Hileli, yalan, yanlış, yönlendirici veya aldatıcı içerikler kullanmak yasaktır.
 13. Fikri mülkiyet hakları ve mahremiyet hakları da dahil olmak üzere başka bir kişi veya kuruluşun haklarını ihlal eden içerikler kullanmak yasaktır.
 14. Siyasi, dini veya sosyal yorumlara izin verilmemektedir.
 15. Kullanıcıların kişisel deneyimini yansıtmayan değerlendirmelerde bulunması yasaktır.
 16. Başka biriymiş gibi davranmaya çalışmak yasaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir