1) İlan verirken önce uygun kategoriyi seçmelisiniz. İlanınızın Ev/Oda ilanı mı yoksa Ev Arkadaşı ilanı mı olacağına karar verip ilgili formu doldurmalısınız.

2) Profilinizin doluluk oranı, yüzünüzün açıkça belli olduğu bir profil fotoğrafınız olması ve Doğrulama işlemlerinden kaçını yaptığınız önemlidir. Bu gibi kriterler diğer kullanıcıların gözünde güvenilirliğinizi artırır.

3) İlanınızın içeriğine uygun, etkileyici bir ilan başlığı seçmek avantajınıza olacaktır. Böylelikle ilanınızın tıklanma sayısı artacak ve daha fazla kişi ilanınızı görüntüleyecektir. Örneğin, ev arkadaşı arıyorsanız hangi bölge civarında, nasıl bir arkadaş aradığınızı, ev/oda kiralamak istiyorsanız evin özelliklerinden bazılarını başlıkta belirtebilirsiniz. İlan başlığı net ve anlaşılır olmalı, uzun başlıklar tercih edilmemelidir.

4) İlanın açıklama kısmında kendinizle veya evle ilgili detaylı ve önemli bilgilere yer verebilirsiniz. Mesela evde kaç kişi kaldığı, kalan kişilerin yaşları, cinsiyeti, evin toplu taşıma araçlarına ne kadar yakın olduğu, tercih edilen kişinin özellikleri vb. bilgilerle kendinizi, hobilerinizi, ilgilendiğiniz şeyleri ve ilana bakan kişiler için faydalı olabilecek başka bilgileri paylaşabilirsiniz. Unutmayın ne kadar detaylı açıklama yaparsanız ideal kişiyi bulma şansınız da o kadar artar.

5) Ev/Oda İlanı verirken ilgili ev/odanın fotoğraflarını da eklemeniz, evin hem dışarıdan hem de içeriden mutfak, banyo, salon vb. gibi bölümlerinin çekilmiş fotoğraflarını paylaşmanız avantajınıza olacaktır. Fotoğrafların net ve çekici olması aradığınızı bulma şanınızı yükseltecektir. Aralarından en beğendiğiniz, en çekici fotoğrafı ilanın kapak fotoğrafı olarak belirleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir